JAN HYBNER: KNIŽNÍ VAZBY Z DUNHUANGU

Právě vychází druhé, revidované a doplněné vydání publikace Knižní vazby z Dunhuangu. Pojednává o knižní vazbě Dálného východu. Zaměřuje se zejména na knižní vazbu Číny, neboť vychází z průzkumu archivu instituce International Dunhuang Project, která shromažďuje a zkoumá knižní vazby a další dokumenty nalezené v Dunhuangu a Turfanu na přelomu 19. a 20. století. Dokumentuje bezmála dva tisíce let starou historii knižní vazby a dává návod, jak využít odkaz tradiční knižní vazby Dálného východu v současné době. V tomto novém a přepracovaném vydání je knížka obohacena o poznatky, které jsem získal v poslední době, zejména studiem na Čínské akademii výtvarných umění v Hangzhou.


KURZ KNIŽNÍ VAZBY PRO VEŘEJNOST

Termín: 27. - 30. 1. 2023

Místo konání: knihvazačská dílna VŠUP, technologická budova VŠUP, Mikulandská 5, 2. patro

Vyučující: Mgr. A. Vladimíra Šturmová, Mgr. Jan Hybner Ph. D.

Výuka knižní vazby je rozložena dvou semestrů. V zimním semestru 2023 probereme vazby s měkkou obálkou V1 - V4 (knižní blok je spojen šitím po složkách nebo lepením či šitím do bloku, obálka je vyrobena z kartonu), vazby "polotuhé" (V5) a harmonikové nebo listové leporelo.


JAN HYBNER: OPRAVY KNIH

Publikace OPRAVY KNIH pojednává o tom, jak opravit potrhané listy, rozpadlý knižní blok nebo poškozený obal knihy. Je určena začátečníkům a mírně pokročilým.

Obsahuje 240 stran textu a obrázků. Naleznete zde informace o možnostech chemickotechnologického a mechanického ošetření materiálů knihy, o mechanických opravách poškozené konstrukce knižní vazby a o opravách vnější povrchové a tva-rové úpravy knižních desek nebo obálky (viz Obsah uvedený níže).

Knihu Vám můžeme předat osobně nebo poslat poštou.

Více informací o možnostech nákupu a doručení naleznete v záložce E-SHOP.


JAN HYBNER: BROŽURA

Právě vyšlo druhé vydání publikace Brožura.

Píše se v ní, jak zhotovit vazbu s měkkou obálkou. 

K dostání je v Galerii VŠUP.


KONZULTACE V OBORU KNIŽNÍ VAZBA A OPRAVY KNIŽNÍCH VAZEB A PAPÍRU

Soukromé konzultace v oboru knižní vazba a opravy knižních vazeb poskytuji v dílně na adrese Na Pišťák 95, Halouny.

Termín: dle dohody (tel: 72345 7890, e-mail: pritelik@seznam.cz)