Notýsky je možno zakoupit v záložce E-SHOP  (poslední odkaz)

Notýsky je možno zakoupit také v prodejně a galerii Xaoxax (www.xaoxax.cz). 


Notýsek "365" má 365 (a o trochu více) stran. 


MÁM TĚ DOCELA RÁD, DOCELA SE MI LÍBÍŠ, CELKEM UJDEŠ, ASI TĚ MILUJU

To jsou další modely edice LOVE, tentokrát pro ty, kteří mají zábrany dát své city plně všanc.

GOD?  WHY NOT! / MARIA - TRUE LOVE
Inspirováno prázdninovými toulkami barokní krajinou v okolí Kuksu. 

ZVOLIL JSEM VĚČNOST

"Zvolil jsem Věčnost..." - památná věta z TV seriálu Paola Sorentina The Young Pope.


A TY, MOJE SRDCE, PROČ TLUČEŠ?

A ty, moje srdce, proč tlučeš? (Apollinaire)
Existenciální série.
Experiment s materiály.
Šito chirurgickou nití. 


UDOBŘÍME SE?  / KDYŽ SE BUDEŠ DLOUHO MRAČIT...
Zde se nabízí další výtvor série LOVE, tentokrát usmiřovací.


DO SI DO

Dodělej si doma. Soubor dvanácti sešitků s návodem na dokončení.


LÍSTEČKY PRO NEROZHODNÉ

Soubor lístečků s návodem na použití. Porovnejte si svá pro a proti.


ALBÍČKA 1


ALBÍČKA 2


ALBÍČKA LAWRENCE A INŽENÝR


HOMELESS 

Při sestavování knižního kompletu a potahování vazeb HOMELES jsem použil materiály, které jsem našel v popelnici. Z odpadků jsem vytvořil polotuhé vazby. Deska knižní vazby je tvořena lepenkou nižší plošné hmotnosti, takže je ohebná.


HELPER 

Sešity HELPER vznikly jako vedlejší produkt pokusů s knihařskými materiály. Desky jsou potaženy vixlajvantem (z německého wichsleinwand - otíratelná tkanina) a zdobeny nápisem vyraženým přes barevnou fólii. Sešity HELPER si můžete prohlédnout v prodejně Xaoxax v Krymské ulici https://www.xaoxax.cz/.

Autorkou názvu kolekce je výtvarnice Kateřina Sušková.


ŘEŠ A PIŠ 

ŘEŠ A PIŠ je diář na každý rok. Obsahuje dvanáct očíslovaných složek, kde každá slouží k zápisům na jeden měsíc.

Zvláštností ŘEŠ A PIŠ je způsob spojení složek do knižního bloku. Složky jsou spojeny nikoliv ve hřbetě, ale, proti logice věci, u jejich volných okrajů. Záznam tak může být proveden až po rozřezání hřbetu složky.


ZBYTKY PAPÍRU

Různé potahové variace ze zbytků papíru.


I WONDER... 

Série knižních vazeb LOVE vznikla jako výtvarná hra s konstrukčními prvky knižní vazby. 

Notýsek I WONDER... je sestaven ze čtyř složek voluminézního papíru, složky jsou našity na vazy z proužků papíru. Obálku tvoří přířez kartonu. Je nalepen u hřbetu na první a poslední složku bloku. V příloze je uveden seznam vlastností Vaší drahé polovičky, nad kterými můžete žasnout. 


VOLNOST, ROVNOST, BRATRSTVÍ 

Vazbičku VOLNOST, ROVNOST, BRATRSTVÍ bych rád nabídnul ženám (především intelektuálkám) jako ochranu proti velikonočnímu násilí. Nápis vybízí ke genderové rovnosti. Šití provedeno stehem dálněvýchodních buddhistických vazeb. 


LOVING AND SHOPPING 

LOVING AND SHOPPING, dvě nejoblíbenější aktivity žen a dívek. Vstříc tomuto tématu vychází nový model série LOVE. Jednotlivé listy jsou z lehkého voluminézního papíru, obálka z hedvábného papíru, šití tenkou hedvábnou nití se kvůli výtvarnému efektu ocitá téměř za hranicí funkčnosti. 


LÁSKY ČAS 

Notýsek LÁSKY ČAS je doslovným opisem prvomájového tématu. Pomocí pohyblivé ručičky můžete na hodinách nastavit svou volbu termínu. S odstupem času mě jen mrzí, že není zařazena kolonka "NAVĚKY". Hračka byla vyrobena pouze v deseti kusech. 


WHY NOT WHEN I LOVE YOU 

Notýsek WHY NOT WHEN I LOVE YOU! je další variantou na téma LOVE. Knižní komplet je sestaven ze čtyř složek. Složky jsou sešity do bloku ve dvou šicích místech - vazy tvoří proužky černého papíru. Obálka je tvořena přířezem kartonu, je na blok přichycena pouze u hřbetu. Kruhový štítek je vykrojen ze samolepící folie. Nápis vytiskl René Řebec v sítotiskové dílně VŠUP.


DON´T BE BORING 

DON´T BE BORING je šitá po evropském způsobu - na vazy z papírových proužků, ale obálka je uspořádána po vzoru čínské kapsové knihy. Je připevněna ke knižnímu bloku pouze prostřednictvím záložek, takže prostor mezi obálkou a předsádkou zůstává dutý.


JOY 

JOY je výsledkem maximálního zjednodušením knižní vazby. Složky jsou spojeny jedním stehem, obálku tvoří pouze dvoulist papíru nalepený na přední a zadní stranu knižního bloku. 


LOVE AND KISS 

LOVE AND KISS je vazba šitá stehem islámských knižních vazeb. Deska je tvořena přířezem voluminézní bílé lepenky, je jednoduše přilepena na přední a zadní stranu knižního bloku. 


LOVE IS FRAGILE 

 LOVE IS FRAGILE je inspirována knižní vazbou egyptských Koptů. Složky jsou spojeny vzájemným provlékáním nití, desky jsou připojeny zároveň s šitím knižního bloku. 


MRAMORÁČCI

Na potažení desek je použit mramorovaný papír. A to nejen na výplň středu, jak tomu bývá obvykle, ale i na hřbet a rohy.


CESTA / JOURNEY 

Prázdninový set CESTA / JOURNEY je sestaven ze tří sešitků v jednom obalu. Notýsky můžete použít jako zápisník, skicák a album.

Knižní komplet sešitů je sestaven nikoliv z jednotlivých listů nebo dvoulistů, ale ze čtyřlistů (!), které jsou někdy spojeny šitím do bloku, někdy sestaveny do složek a prošity ve hřbetě barevnou nití.

Plošná hmotnost voluminézního papíru, z kterého jsou komplety zhotoveny, činí pouhých 55 g/m2. Složení do více vrstev však dává listu patřičnou tloušťku. Někdy můžete naopak skládání papíru využít a do takto vzniklých kapes ukládat upomínky - vstupenky, jízdenky. nebo fotky. Pokud budete potřebovat k zápisu více místa, nožíkem lze rozřezat čtyřlisty na dvoulisty. Transparentnost papíru může být také zajímavým přínosem při výtvarném zpracování zážitků z cest.

Komplet CESTA / JOURNEY je vybaven obalem z filtračního papíru, který dobře pohlcuje kapky deště i mastné skvrny od guláše. Na štítek si zapište identifikační údaje vašeho výletu.

Zhotovení kompletu je poměrně pracné, proto byl prozatím vyroben pouze v pěti kusech. Ty jsou rozebrány. Případné další objednávky přijímáme na adrese pritelik@seznam.cz.


ŠPLHNĚTE SI!

Školní sešit ŠPLHOUN je určen především těm, kteří by rádi dosáhli dobrých nebo i těch nejlepších výsledků ve výuce a dosud nenalezli žádný vhodný a přiměřený způsob, jak upozornit na své kvality.

Velkou předností sešitu ŠPLHOUN je především nápis na štítku, pomocí kterého můžete decentně naznačit Váš zájem o vyučovací předmět.

Sešit je vyroben ve velikosti A5 a dvou variantách - jako linkovaný a nelinkovaný. Obsahuje dvacet listů v jedné složce.


TAPETY

Konceptuální umění: Když jsme se stěhovali z Ohrady, strhal jsem ze stěn kusy tapety a použil je jako potahy desek. O prvních vánocích v Halounech dostaly děti na památku sešity v barvách jejich bývalého pokojíku.


PRO CHYTRÝ / PRO BLBÝ

Komplet dvou sešitků PRO CHYTRÝ / PRO BLBÝ vznikl na objednávku organizace SCIENCE CAFÉ, která se zabývá popularizací vědy.

Notýsky jsou lepené ve hřbetě, s kartonovou obálkou se čtyřmi lomy.

Notýsky je možno zakoupit také v e-shopu SCIENCE CAFÉ: https://eshop.sciencecafe.cz/

V ostatních obchodech a na e-shopu jsou pásky bez loga


MIRKA

Sešity pro MIRKU. Zadáním byla "černá".


KAŽDÝ DEN ODVAHU

Blíží se večery dlouhých stínů. Každý den odvahu!

KAŽDÝ DEN ODVAHU je pokusem o vazbu do kůže jinak. Na rozdíl od jiných celokožených vazeb nemá tuhé desky, ale měkkou obálku, nápis není vytvořen tradičními knihařskými technikami, ale sítotiskem (vytiskli Antonín Komárek a René Řebec).

Vazba vznikla v devíti kusech.


MINI a PIDI

Vyrobeno z odstřižků.  


FILEŤÁČKY

Ornamentální variace, hra s tlačítky.


STARÁ KNIHA

Čím se bavím za dlouhých podzimních večerů? Vyrábím repliky barokní celokožené vazby po francouzském způsobu. Mají desky nasazované na rozpletené motouzy, ručně šitý kapitálek a falešné vazy, sestavovanou předsádku s usňovým proužkem a na přídeští Vylepeným mramorovaným papírem nebo ořízku pokládanou plátkovým zlatem.


OBTÁHNI S MILÁČKA

Sešit OBTÁHNI SI MILÁČKA je vhodný pro chvíle dlouhého odloučení, nebo naopak pro ty, kteří bez sebe nevydrží ani minutku.
Složka průklepáků je sešita tenkou nitkou. Pod průsvitný papír vložíte svoji fotku a partner si vás může obtahovat nebo i vybarvovat. 


NOTÝSKY WILDPAPERS 

WILDPAPERS je tvůrčí sdružení, které tvoříme s kolegyní z knihvazačské dílny UMPRUM Vladimírou Šturmovou.

Pod značkou WILDPAPERS vyrábíme notýsky, sešitky, záznamníky, skicáky a další předměty z papíru, vedeme kurzy knižní vazby, provádíme osvětu v oboru knihařství (organizujeme kurzy, přednášky) apod.

Výrobky Wildpapers je možno zakoupit v e-shopu nebo na naší předvánoční prodejní akci VŠUMPRUMÍK


PLYŠÁCI
Nový projekt Wildpapers je na světě!
Desky knih jsou potaženy měkoučkými textiliemi.


VÝŠIVKY

Společný projekt s mojí milovanou manželkou Janou. Jana vyšívala (na šicím stroji), já jsem vázal.